vaizdas
vaizdas

Jiao

mokyti

yu

Mokytis

de

apie

Gai

Bendrasis

Nianas

Perskaitykite

jis

ir

Qi

pakilti

Yuan

šaltinis

vienas,

Edukacinė koncepcija

Bendroji prasmė: visa veikla, leidžianti sustiprinti žmonių žinias ir įgūdžius, paveikti žmonių idėjas ir sustiprinti žmonių konstituciją, turi švietimo poveikį.Įskaitant socialinį švietimą, šeimos švietimą ir mokyklinį išsilavinimą.

Siauras: nurodo mokyklinį išsilavinimą.

Siauras prasmė: Kartais švietimas konkrečiai reiškia ideologinę ir moralinio švietimo veiklą ir yra tas pats, kas mokyklose dažnai sakomas „moralinis švietimas“.

vaizdas

Sąvokos „išsilavinimas“ kilmė: Mūsų šalyje terminas „išsilavinimas“ pirmą kartą buvo matomas „Mencius · širdyje“, „ponai turi tris muzikas, o pasaulio karalius neegzistuoja pasaulyje. Jis nusipelno to, kad nusipelno Būk dangus, ir jis nežiūri (gėdijasi) ir kitiems, Erle’as;Rytų Hano dinastija Xu Shen sakė knygoje „Kalbėdamas ir tvirtai žodžius“: „Mokyk, daryk ir daryk.

Vakaruose žodis švietimas yra iš lotynų, el. M-reiškia “.Priežastis, kodėl „išsilavinimas“ yra „išsilavinęs“, yra ta, kad daugelis Vakarų filosofų mano, kad visi turi talentingų žinių, o „išsilavinimas“ yra „sukurti“ talentą.

du,

Pagrindiniai edukacinės veiklos elementai

Pagrindiniai švietimo elementai yra būtini, daugiausia įskaitant:

1. pedagogas

Pedagogai yra žmonės, užsiimantys švietimo veikla.Įskaitant mokytojus, tėvus ir kt.Pedagogai yra švietimo veiklos lyderiai ir vykdytojai, o pagrindinė pedagogų įtaka ir patarimai.

2. Išsilavinęs asmuo (besimokantysis)

Išsilavinęs asmuo nurodo tuos, kurie buvo priimti įvairiose švietimo veiklose.Išsilavinęs asmuo yra švietimo objektas ir pagrindinė mokymosi veikla.Švietimo veikla sėkmingai vykdoma, atsižvelgiant į aktyvų išsilavinusių žmonių dalyvavimą.

vaizdas

3. Švietimo turinys

Švietimo turinys daugiausia nurodo mokymo programos kultūrinių žinių, techninių įgūdžių, ideologinių ir elgesio įpročių sumą mokiniams.Tipiškiausia mokyklinio ugdymo turinio forma yra kursas.

4. Švietimo kelias

Švietimo kanalai nurodo pedagogus, pagrįstus švietimo tikslais ir įvairiomis užduotimis vykdomomis veiklomis.Švietimas pradinėse ir vidurinėse mokyklose paprastai apima tris aspektus: mokymą, užklasinę veiklą ir socialinę praktiką.Tarp jų mokymas yra pagrindinis būdas ugdyti veiklą pradinėse ir vidurinėse mokyklose.

trys,

Švietimo pobūdis

(1) Švietimo kokybės nustatymas

Švietimo esmė reiškia paties švietimo ypatybes ar ypatingą esmę, kuri yra neišvengiama, universali, vidinė ir stabilios švietimo reiškinių ryšys.Švietimas yra tikslas ugdyti žmonių veiklą.

1. Švietimas yra sąmoninga socialinės praktikos veikla, būdinga tik žmonėms;

2. Švietimas yra nesąmoningai perteikiančios socialinės patirties procesas;

3. Švietimas yra socialinė veikla, kai tiesioginis tikslas yra žmonių mokymas.

Apskritai švietimas yra socialinis reiškinys, kurį žmonių visuomenė sukūrė formuojant ir vystytis, siekiant atskirti gamtos reiškinius, kurie išskiria gamtą.

(2) Socialiniai švietimo požymiai

1. Amžinas: švietimas visada yra su žmonių visuomene;

2. Istorinis: švietimas turi skirtingas savybes, tikslus ar turinį skirtinguose istoriniuose etapuose.

3. Santykinė švietimo nepriklausomybė: švietimas turi savo paveldėjimo santykius;

vaizdas

Keturi,

Švietimo kilmė

1. Mitologijos kilmė

Mitologijos kilmė yra seniausias žmonių požiūris į švietimo kilmę, ir visos religijos laikosi tokio požiūrio.

2. Kilmės teorija

Kilmės švietimo teorija yra pirmoji teorija, oficialiai siūloma švietimo istorijoje.

Biologinis švietimo iniciatorius vadovaujasi Darvino biologinės evoliucijos teorijos teorija, kad švietimo kilmė būtų susijusi su gyvūnų instinktu.Atstovas: „Letourneau“ Prancūzijoje, „švietimas ne tik egzistuoja stuburiniuose, bet ir išsilavinęs stuburiniams“), britų pessi (Nunn, padarų impulsas yra pagrindinė švietimo dalis).

3. Psichologinės kilmės teorija

Psichologiniai kilmės specialistai mano, kad išsilavinimas kilo iš nesąmoningo vaikų imitacijos suaugusiesiems ir visą išsilavinimą priskyrė imitacijos elgsenai, atsirandantiems nesąmoningai.Atstovai yra Monroe JAV.

vaizdas

Dvi biologinės kilmės ir psichologinės kilmės doktrinos atskleidžia švietimo kilmę iš skirtingų aspektų.

4. Darbo kilmės teorija (socialinės kilmės kilmė)

Darbo kilmės tiesioginis teorinis pagrindas ir metodinis pagrindas yra Engelso darbas „Darbo vaidmuo pereinant nuo beždžionių prie žmogaus“.Darbo iniciatorius mano, kad išsilavinimas kilo iš darbo ir kilo iš dialektinės socialinės produkcijos ir žmonių vystymosi poreikių darbo proceso metu.Atstovai: Sovietų Sąjungos Midinuski ir Kellovas.

5. Kilmės teorija

Mūsų mokslininkas Ye Lanas pradėjo nuo Markso istorinio materialistinio požiūrio ir tikėjo, kad išsilavinimas kilo iš tarpasmeninių mainų.

By fwsq